У попередніх статтях ми розказували про компанію GUARDIAN GLASS, що розробляє технологію затемнення в один дотик та про склопакети із вбудованими жалюзі торгової марки Perfect. Сьогодні ми продовжуємо наш цикл статей про «розумні вікна» розповіддю про SPD Smart Windows і компанію Research Frontiers.
Вікна є важливим елементом будинків та комерційних будівель. Вони не тільки пропускають світло в приміщення, але й тепло і звуки. Однак вікна не завжди, як правило, асоціюються з передовими технологіями. Є кілька компаній, які намагаються змінити це, винаходячи всілякі іновації, що регулюють світловий потік, теплопередачу і проникнення сторонніх звуків.
Традиційно, штори та міні-жалюзі використовуються для блокування світла і створення конфіденційності, альо смороду, як правило, не повністю блокують світловий потік. Компанія Research Frontiers розробила тип вікна, в якому використовуються дрібні світлопоглинаючі частинки, відомі як пристрої на зважених частинках (SPD), або легкі клапани, які переводять склопакет від прозорого до затемненого стану за лічені секунди.
Дуже просто, якщо уявити, що SPD частинки є клапанами. У вікні SPD мільйони цих частинок розташовані між двома панелями зі скла або пластику, які покриті прозорим провідним матеріалом. Коли електроенергія вступає в контакт з частинками через струмопровідне покриття, вони розміщуються по прямих лініях і дозволяють протікати світлу. Як тільки електроенергія вимкнена, вони повертаються в хаотичний стан і блокують світло. Коли напуга зменшується поступово, вікно буде темніти, поки не стане темним після того, як буде вимкнено всю електрику.
Користувачі можуть регулювати напругу на провідниковому матеріалі у склопакетах через пристрій керування. Компанія пропонує декілька методів керування вікнами SPD, включаючи дистанційні та автоматичні пристрої. Вікна можна регулювати вручну за допомогою реостата або дистанційно з пульта чи під'єднати до системи «розумний дім». Також можуть бути використані фотоелементи та інші сенсорні пристрої для автоматичного керування рівнем освітленості.
Research Frontiers володіє близько 470 патентами по всьму світу на цю технологію управління світловим потоком у вікнах і має декілька ліцензіатів, включаючи корпоративних гігантів, таких як Polaroid і GE. SPD частинки можуть бути використані для безлічі інших споживчих товарів, включаючи автомобільні люки, сонцезахисні козирки, дзеркала заднього виду, лижні окуляри та плоскі дисплеї для комп'ютерній ютерів.
Тепер, можливо, ви думаєте: "Ну, це звучить чудово, але я не хочу замінювати всі вікна в моєму будинку". Можливо, вам не доведеться. Research Frontiers має патент - № 6,429,961, під назвою "Methods for Retrofitting Windows with Switchable and Non-Switchable Window Enhancements", які дозволять домовласникам обладнати існуючі вікна технологією SPD. І, якщо вам цікаво, наскільки енергоефективними можуть бути такі вікна, які ви, по суті, повинні увімкнути в мережу для отримання доброго освітлення з вулиці вдень – то як повідомляє компанія, ві можете живити близько 15 великих інтелектуальних вікон SPD у вашому домі меншою кількістю електроенергії, ніж потрібно для простого нічного світла.
Технологія SPD не єдина технологія смарт-вікон на ринку. Рідкі кристали використовуються протягом багатьох років, а електрохромія по суті виконує ті ж функції, що і зважені частинки. У наступних статтях ми розглянємо інші технології.
За матеріалами сайту компанії розробника http://www.refr-spd.com